مجموعه فارود صنعت شما را به خرید بهترین تجهیزات پرورش ماهی و میگو دعوت می نماید.

صید بزرگترین ماهی کپور نقره ای در کشور

در مورد ماهی کپور نقره ای چه می دانیدصید بزرگترین ماهی کپور در جهان

صید ماهی کپور چگونه صورت می گیرد؟ بزرگترین ماهی کپور در کشور با چه وزنی صید شده است؟ ماهی کپور نقره ای دارای چه ویژگی هایی می باشد؟
از بزرگترین خانواده ها در دریای خزر ماهی کپور تشکیل می دهد و دارای گونه های متفاوتی می باشد. این ماهی از فلس های درشتی برخوردار بوده و در رودخانه تجن، دریای خزر و حوضه های آبریز رشد می کند. این ماهی از سخت پوستان، لارو حشرات و لاشه حیوانات تغذیه کرده و در دمای زیر ۷ درجه سانتی گراد به خواب می رود. ماهی کپور دارای انواع و گونه های متفاوتی می باشد که از معروف ترین آن ها می توان به گپور معمولی، کپور علفخوار، کپور نقره ای و کپور سرگنده اشاره کرد.

در مورد ماهی کپور نقره ای چه می دانید

ماهی کپور نقره ای یکی از معروف ترین ماهیان کپور به شمار می رود که البته با نام فیتوفاگ نیز معرفی شده است. این ماهی بیش تر در شرق سیبری و چین یافت می شود و از گونه های مهاجم به شمار می رود که می توان خسارت جدی را به محیط وارد کند. ماهی کپور نقره ای دارای فلس های ریزی بوده و از سر حجیمی برخوردار می باشد و البته هر چه به قسمت انتهایی ماهی نزدیک می شوید، ماهی کپور نقره ای باریک تر می شود. این ماهی از هر دو جهت فشرده شده است که در تصویر به وضوح دیده نمی شود. بیش ترین وزن ماهی کپور نقره ای ۳۰ کیلوگرم بوده و بدن آن همانند اسمش نقره ای می باشد.
البته این ماهی در رودخانه های آمور زیست می کند و بهترین دما برای رشد این ماهی از ۲۱ الی ۲۳ درجه سانتی گراد است. البته از ویژگی های منحصر به فرد این ماهی تخم ریزی در محیط های گل آلود می باشد.

صید بزرگترین ماهی کپور در جهان

همانطور که می دانید ماهی کپور تا وزن ۳۰ کیلوگرم یافت شده است ولی امروزه صیادان به بزرگترین ماهی کپور دست یافته و با وزن ۱۱۷ کیلوگرم در تاریخ ثبت شده است. این ماهی از بزرگترین ماهی های کپور در دنیا بوده است و صید ماهی کپور توسط دو شخص تایلندی در رودخانه سام لان صورت گرفته است. البته وزن ماهی های صید شده تا به امروز حدود ۴۰ کیلوگرم بوده است ولی این ماهی غول پیکر در رودخانه سام لان یافت شده است.
از مواردی که باید در صید ماهی کپور به آن توجه کرد انتخاب مکان مناسب برای صید و همچنین طعمه پاشی مناسب برای صید ماهی کپور می باشد. البته باید برای صید ماهی کپور از سیستم های مختلفی بهره مند شد که می توان به سیستم طعمه پاشی، سیستم با فلای فیشینگ، سیستم بیت رانر با جوشانده، سیستم بیت رانر با ذرت و… اشاره کرد.

سامان اسفندیار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه فارود صنعت شما را به خرید بهترین تجهیزات پرورش ماهی و میگو دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonتماس بگیرید