تجهیزات پرورش آبزیان
خانه / ماهی کپور علفخوار / پرورش ماهی کپور علفخوار در ایران

پرورش ماهی کپور علفخوار در ایران

در چه شرایطی ماهی کپور پرورش داده می شود؟ ماهی کپور علفخوار بیش ترین پرورش را در کشور ایران به خود اختصاص داده است یا ماهی کپور معمولی؟ در مورد ماهی کپور علفخوار چه می دانید؟
ماهی کپور گونه ای از بزرگترین ماهیان دریای خزر بوده است که بیش تر در آب های شیرین زندگی می کند.
این ماهی در مکان های قطبی و جنوب آمریکا یافت نمی شود و بیش ترین رشد را در مناطق گرمسیر دارد.
ماهی کپور از فلس های مختلفی تشکیل شده است و البته زیستگاه اصلی این ماهی در دریای خزر بوده است.
ماهی کپور می تواند تا ۵۰ سال نیز عمر کند و همچنین از ماهیان گرمابی به شمار می رود و در فصل زمستان زمانی که درجه حرارت آب به زیر ۷ درجه سانتی گراد می رسد، این ماهی به خواب می روند.
البته باید بدانید که ماهی کپور بالغ می تواند در دمای ۱۰ درجه سانتی گراد به بالا تغذیه کند و بهترین دما برای تغذیه و رشد این ماهی از ۱۸ الی ۲۵ درجه سانتی گراد بوده است.

در مورد ماهی کپور علفخوار بیش تر بدانید

ماهی کپور علفخوار گونه ای از برترین انواع ماهی کپور بوده است که با نام ماهی آمور نیز معرفی می شود. این ماهی شباهت زیادی به ماهی سفید دریایی دارد و به همین با نام ماهی سفید پرورشی معرفی می شود. از ویژگی های ظاهری ماهی کپور می توان به بدنی کشیده و باله های کوتاه اشاره کرد و همچنین این ماهی دارای رنگ خاکستری و طلایی می باشد.
ماهی کپور علفخوار از ماهیان بومی شرق آسیا به شمار می رود و البته در رودخانه آمور که در چین و سیبری نیز دیده شده است. ماهی کپور علفخوار می تواند تا ۱۰۰ سانتی متر رشد داشته باشد و همچنین دارای وزنی برابر با ۳۲ کیلوگرم بوده است. ماهی کپور علفخوار از بدنی گرد و فلس های متراکمی برخوردار بوده است و همچنین باله های پشتی این ماهی نیز مانند بدن آن گرد است.

پرورش ماهی کپور علفخوار در ایران

پرورش ماهی کپور در کشور

این ماهی جزئی از ماهیان چینی به شمار م رود و البته با کپور معمولی، کپور نقره ای و کپور سرگنده پرورش داده می شود. بهترین دما برای تخم ریزی ماهی کپور علفخوار از ۲۱ الی ۲۳ درجه سانتی گراد بوده است و تعداد تخمی که از این ماهی استخراج می گردد ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار عدد می باشد.
بهترین ph برای زندگی ماهی کپور ۷ الی ۸ می باشد و همچنین این ماهی باید در آبی زندگی کند که از اکسیژن بالای ۲ میلی گرم برخوردار باشد. بهترین سختی آب برای رشد ماهی کپور ۱۰۰ الی ۳۰۰ میلی گرم در لیتر بوده است و این ماهی ها می توانند در دمای ۳۵ درجه سانتی گراد به رشد مطلوبی برسند. البته برای پرورش ماهی کپور از استخر ماهی خاکی استفاده می شود و تمامی شرایط پرورش ماهی کپور فراهم می گردد. بیش ترین پرورش کشور ایران از انواع ماهی کپور مربوط به ماهی کپور معمولی بوده است و در بازار نیز بیش ترین فروش را در برگرفته است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سامان اسفندیار
راه های ارتباطی:
سامان اسفندیار: 09119112801
خانم حبیبی: 09398934423
پست الکترونیکی: saman_esfandiar@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

قیمت ماهی کپور علفخوار

قیمت ماهی کپور علفخوار به صورت اینترنتی

قیمت ماهی کپور علفخوار هم چون برخی از ماهی ها و آبزیان دیگر تحت تاثیر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ماهیان گرمابی و سردآبی فروش تجهیزات آبزی پروری