مجموعه فارود صنعت شما را به خرید بهترین تجهیزات پرورش ماهی و میگو دعوت می نماید.

فصل صید ماهی کپور پرورشی در ایران

در مورد ماهی کپور معمولی چه می دانیدفصل صید ماهی کپور

فصل صید ماهی کپور در کشور ایران چه موقع می باشد؟ بهترین طعمه برای صید ماهی کپور چیست؟ ماهی کپور پرورشی به کدام از انواع ماهی کپور گفته می شود؟
کپور ماهیان گونه ای از ماهیان شمال کشور ایران می باشند که از خانواده بسیار بزرگ تشکیل شده است. البته از معروف ترین انواع ماهی کپور که به صورت پرورشی نیز می باشند می توان به ماهی کپور علفخوار، ماهی کپور معمولی، ماهی کپور نقره ای و سرگنده اشاره کرد. البته در این مطلب سعی شده است تا در مورد ماهی کپور معمولی که با نام ماهی کپور پرورشی شناخته می شود، صحبت شود.

در مورد ماهی کپور معمولی چه می دانید

ماهی کپور معمولی گونه ای از مرغوب ترین ماهی های شمال کشور ایران محسوب می شود که البته با نام ماهی کپور پرورشی در بازار معرفی می شود. این ماهی از ماهیان کفزی خوار بوده است و از هر نوع ماده غذایی مصرف می کند. ماهی کپور معمولی در سال های اول پرورش خود که بهار و تابستان بوده است از پلانکتون های جانوری تغذیه کرده و بهترین غذای طبیعی این ماهی نرمتنان و لارو حشرات می باشد.
البته برای پرورش ماهی کپور پرورشی یا معمولی می توانید از غلات، کنجاله ها و سبوس ها استفاده کنید و البته این ماهی، آب های گرم و شیرین را بیش تر دوست دارد و شرایط مناسب و استاندارد وزن این ماهی ها به ۵٫۱ کیلوگرم نیز می رسد.
این ماهی در فصل بهار و تابستان شروع به تخم ریزی می کند و همچنین زمانی که در دمای کمتر از ۷ درجه سانتی گراد قرار می گیرند، به خواب زمستانی فرور می روند. البته بیش تر کار های ماهی کپور معمولی به صورت گروهی بوده است، حتی تخم ریزی این ماهی نیز به صورت گروهی انجام می شود.
کپور پرورشی

فصل صید ماهی کپور

ماهی کپور یکی از برترین ماهی های شمال بوده که از صید لذت بخشی برخوردار می باشد. البته صید ماهی کپور در کشور ایران و در دریای خزر به طور قابل توجهی صورت می گیرد و می توان گفت که از لذت بخش ترین صید ماهی شمال محسوب می شود.
ماهی کپور از ۲۰ مهر ماه تا ۱۵ فروردین ماه صید می شود و البته این ماهی از غذا های شیرین برای تغذیه استفاده می کند و بهترین طعمه ماهی کپور برای صید آن، تایگر ناتس می باشد چرا که هم از نظر ماندگاری و هم از نظر شیرین بودن بهتر از گونه های دیگر می باشد.
صید ماهی کپور در هر زمانی صورت نمی گیرد و بیش ترین صید ماهی کپور زمانی می باشد که آب دارای دمای بالایی بوده است و با گرما ماهی ها به سمت سطح آب می آیند. البته صید ماهی کپور همانطور که گفته شد در اوایل بهار تا اواخر پاییز انجام می شود.

سامان اسفندیار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه فارود صنعت شما را به خرید بهترین تجهیزات پرورش ماهی و میگو دعوت می نماید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonتماس بگیرید